2016'den Beri

Saygı Gençlik

spor klubü

İstatistikler

Aktif Yıllar

0

Halkın Ödülleri

0

Oynanan Maç Sayısı

0

Kazanılan Ödüller

0

Onur Tablosu

Vensica Football Club Website
0

FUTBOL KUPASI

1

Futbol 2. Amatör Küme Birinciliği

4

Futbol 2. Amatör Küme İkinciliği

2

Futbol 2. A Genç Küme İkinciliği

2

Futbol U-13 1.Küme İkinciliği

Vensica Football Club Website
0

BASKETBOL KUPASI

1

TBF Bölgesel Lig Çeyrek Finalistliği

1

Büyük Erkekler Basketbol Ankara Birincisi

1

Büyük Erkekler Basketbol Ankara Üçüncüsü

1

ABL Ankara Basketbol Ligi Dördüncüsü

Zaman Çizelgesi

1905

Club First Formed

Vens are trying to run the clock down as they make a change before Warriors’ corner.

1968

Members and Team​

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout.

1985

Won First League Trophy​

Our team ended the season with the highest score 45 from games of 25/3/4 success. It was an extraordinary achievement and our fellow manager John Rohan and wingers were played phenomenal.

2001

Entered The Top 4 in The League​

Vens are trying to run the clock down as they make a change before Warriors’ corner.

2023

Won The Champions League Title​

Vens are trying to run the clock down as they make a change before Warriors’ corner.

Tarihçe

Saygıspor’un hikayesi, tutkulu bir grup gencin bir araya gelmesiyle başladı. Sporun birleştirici gücüne inanan bu gençler, bir kulüp kurarak hayallerini gerçeğe dönüştürmek istediler. İlk adımlarını mütevazı bir şekilde atsalar da, kalplerinde büyük bir tutku vardı.

Kulübün ilk yılları, zorluklar ve mücadelelerle doluydu. Maddi imkansızlıklar ve altyapı eksiklikleri, önlerine çıkan engellerden sadece birkaçıydı. Fakat bu engeller, azimlerini kırmaya yetmedi. Her geçen gün daha da güçlenen Saygıspor ruhu, tüm zorlukların üstesinden gelmeyi başardı.

Yıllar geçtikçe, Saygıspor sadece bir spor kulübünden çok daha fazlası haline geldi. Bir aileydi, bir camia idi. Her yaştan insanın bir araya geldiği, ortak bir paydada buluştuğu bir yuva haline geldi. Kulübün renkleri, şehrin sokaklarında gururla taşındı.

Saygıspor’un başarıları sadece saha ile sınırlı kalmadı. Sporun yanı sıra eğitim ve sosyal sorumluluk projelerine de önem veren kulüp, topluma katkıda bulunmaya daima özen gösterdi. Gençlere sporun yanı sıra ahlaki değerleri de aşılayarak, onları topluma faydalı bireyler olarak yetiştirmeyi amaçladı.

Yıllar boyunca Saygıspor’un formasını terleten birçok isim, ulusal ve uluslararası alanda önemli başarılara imza attı. Kulübün altyapısından yetişen sporcular, milli takımlarda forma giyerek, isimlerini tarihe yazdırdılar.